Projekt Tradycyjne Smaki Wsi jest realizowany przez pracowników Instytutu w województwie kujawsko-pomorskim od maja tego roku. Co miesiąc w toruńskim Carrefourze Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe mają okazję zaprezentować swoje produkty, a mieszkańcy Torunia i okolic poznać wyjątkowe samki dziedzictwa kulinarnego tego regionu.

Zapraszamy 8 sierpnia na Tradycyjne Smaki Wsi już nie do Carrefoura, ale do Brzeskiego Centrum Kultury i Historii „Wahadło” w Brześciu Kujawskim, gdzie zaprezentuje się ponad 20 Kół z całego województwa!

Dodatkowo goście będą mogli zapoznać się z bogatą historią Kujaw oraz miło spędzić czas przy tradycyjnej muzyce ludowej. Po godzinie 17:00 zaplanowano potańcówkę, którą poprowadzi Kapela z Szaconkiem.

W trakcie wydarzenia odbędzie się konkurs p.n. „Tradycyjne Smaki Wsi” w kategorii „Danie z drobiu”. Jego celem jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców różnorodności lokalnych przysmaków świadczących o bogatej tradycji kulinarnej tego regionu. Konkurs jest skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w ARiMR z województwa kujawsko-pomorskiego.

Pobierz: Regulamin Konkursu Tradycyjny Smak Wsi

Pobierz: Formularz zgłoszeniowy

 

Zapraszamy do Brześcia!