W piątek 16 lipca oraz w sobotę 17 lipca Instytut razem z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu chełmińskiego weźmie udział w akcji organizowanej przez hipermarket Carrefour p.n. „Weekend Produktów Polskich”. Podczas dwóch dni wydarzenia Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe zaprezentują swoje wyroby.

W piątek w godzinach 11:00 – 19:00 będzie to Koło Gospodyń Wiejskich z Malankowa „Malinówki”, które zaprezentuje, m.in. Pierogi Babci Zosi, które są przygotowywane na podstawie ponad 100 letniego przepisu. Te pierogi są lekkie i puszyste, a farsz stanowi kapusta, która jest jednocześnie mocno pikantna i słodka. Dodatkowo KGW Malinówki będą miały w ofercie m.in. swojski smalec, ogórki w słoikach, naleśniki pod pierzynką, kluski ziemniaczane z okrasą i wiele, wiele innych specjałów.

W sobotę w godzinach 9:00 – 17:00 mieszkańcy Torunia i okolic będą mogli poznać Koło Gospodyń Wiejskich w Stolnie oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Starogrodzie. KGW Stolno przygotuje m.in. kiełbasę słoikową, ser smażony z kminkiem, pierogi ze szpinakiem i fetą oraz wiele, wiele innych przysmaków. KGW Starogród zaoferuje: smalec z pieczarkami, dżemy owocowe i owocowo – warzywne, naturalne soki z owoców, sok z buraka oraz znacznie więcej regionalnych wyrobów, z których słynie Ziemia Chełmińska.

Warto pamiętać, że akcja Tradycyjne Smaki Wsi jest następczynią znanej akcji Tradycyjna Gęsina Wiejska. Tradycyjne Smaki Wsi są realizowane od maja tego roku. Koła Gospodyń Wiejskich zainteresowane współpracą z terenu województwa kujawsko – pomorskiego zachęcamy
do kontaktu pod adresem mailowym: aleksander.peszka@nikidw.edu.pl.

 

 

Serdecznie zapraszamy!