Tradycyjne Smaki Wsi są projektem realizowanym przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi od maja 2021 roku. Są bezpośrednią następczynią znanej i lubianej akcji Tradycyjna Gęsina Wiejska. Akcja promuje gospodarność wśród Kół Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych, pozwala im się promować oraz nabywać nowe umiejętności. Jest to niepowtarzalna okazja, żeby spróbować tradycyjnych wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich z województwa kujawsko – pomorskiego.

 

W tym miesiącu – 26 czerwca – dzięki uprzejmości Dyrekcji toruńskiego Carrefoura swoje wyroby mogły prezentować Koło Gospodyń Wiejskich w Stolnie z gminy Stolno w powiecie chełmińskim oraz Koło Gospodyń Wiejskich Brzozowo z gminy Kijewo Królewskie, również z powiatu chełmińskiego.

Nasze stoiska zaszczyciła swoją obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani Anna Gembicka 

Mieszkańcy Torunia mieli okazję zakupić od Pań ze Stolna m.in. żurek kujawski, pierogi, bigos, paszteciki, chleb, ciasta oraz wiele innych potraw!

KGW Brzozowo zaprezentowało znane w powiecie chełmińskim Brzozowskie Serduszka, smalec z lubczykiem oraz ciasta: sernik z rosą, pleśniak, jabłecznik ciasto z owocami oraz kokosanki.

Na naszym stoisku była możliwość zapoznania się z historią kilku potraw i zdobycia przepisów, które często są niemal zapomniane.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!

 

Zapraszamy na kolejne edycje Tradycyjnych Smaków Wsi do Hipermarketu Carrefour w Toruniu!!!

Fot. Grażyna Olszaniec