Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że do Konkursu dla dzieci i młodzieży „Bajać na ludowo” (więcej informacji poniżej) dołączył w roli współorganizatora częstochowski Oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który sfinansuje i wręczy nagrody dla laureatów w kategorii szkół średnich. W związku z tym wydłużamy termin nadsyłania prac do 21 maja 2021 roku. Inicjatywa wzbogaciła się również o patrona honorowego Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Panią Annę Gembicką oraz dwóch patronów medialnych: Radio Katowice i Gazetę Częstochowską. Wcześniej kuratorem konkursu został częstochowski artysta malarz Jacek Sztuka. Organizatorem jest NIKiDW Oddział w Częstochowie.

Konkurs ilustratorski „Bajać na ludowo” jest skierowany do dzieci młodzież ze szkół podstawowych (klasy V-VIII) i ponadpodstawowych, z Częstochowy oraz powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, myszkowskiego i lublinieckiego. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie, który jest dostępny poniżej. Zamieszczamy również treści konkursowych utworów.

Cały czas napływają do nas ilustracje do polskich baśni, bajek i legendami. Jest już ich całkiem sporo i liczymy, że wydłużenie terminu nadsyłania prac jeszcze bardziej wpłynie na wysoki poziom rywalizacji i różnorodność pomysłów, technik, a lektura tych pięknych dzieł zainspiruje kolejnych młodych artystów do poszukania w nich inspiracji.

Na zachętę dodamy, że planujemy wydanie pokonkursowego zbioru, w którym polskie baśnie zostaną zilustrowane nadesłanymi pracami uczestników.

Konkurs jest objęty honorowym patronatem
Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pani
Anny Gembickiej.

Szczegółowe informacje o Konkursie (kliknij):

Konkurs plastyczny „Bajać na ludowo” dla szkół z Częstochowy oraz okolic! Zilustrujcie polskie bajki i podania ludowe, a prace przyślijcie do nas!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Zespół NIKiDW Oddział w Częstochowie