Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Rolniczego Magazynu Elektronicznego.

W czasie pandemii, z którą się teraz zmagamy, nasze życie zmieniło się w wielu aspektach. Stanęły przed nami nowe wyzwania. W związku z tym wprowadziliśmy do Magazynu dział „Wieś w dobie koronawirusa”, w którym piszemy o sytuacji w rolnictwie i życiu mieszkańców obszarów wiejskich. Tym razem prezentujemy tekst dotyczący akcji „Szczepimy się! Rolniku, zarejestruj się także Ty!” ogłoszonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Bardzo interesujące materiały znajdą Państwo w Aktualnościach w rolnictwie. W części Oskar Kolberg. Ocalić od zapomnienia przedstawiamy wybór obrzędów wiosennych z terenu Wielkiego Księstwa Poznańskiego. W Kuchni w czasach Belle Epoque prezentujemy ciekawe przepisy zawarte w książce Wojciecha Wielądka „Kucharz doskonały”, z 1786 roku.

W dziale dotyczącym ekologii przedstawiamy sposoby na ekologiczne i nowoczesne systemy grzewcze. W wiadomościach rolniczych znajdą Państwo informacje na temat hodowli kóz, która w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich rolników.

Dla wszystkich zainteresowanych dawną kulturą i tradycjami ludowymi przygotowaliśmy materiał o Świętym Józefie i jego znaczeniu w polskiej tradycji. Ciekawym jego dopełnieniem będzie tekst o dworku w Gościeradzu. Zaś w dziale „Natura i My” tym razem mowa o właściwościach prozdrowotnych młodego jęczmienia.

W formacie prezentującym sylwetki kobiet, które przyczyniły się do rozwoju polskiej wsi przedstawiamy materiał o niezwykłej polskiej lekarce, Hannie Hirszfeld.

W części poświęconej zbiorom Centralnej Biblioteki Rolniczej prezentujemy dzieło Karola Darwina „Zmienność zwierząt i roślin w stanie kultury”.

Pełny numer dostępny pod adresem:
Rolniczy Magazyn Elektroniczny nr 102

Zapraszamy do lektury!