31 grudnia nie tylko skończył się rok 2020, ale także dobiegł końca termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs „Tradycyjna Ozdoba Bożonarodzeniowa”. Do północy przesyłali nam Państwo swoje zdjęcia, co oznacza, że część z Was to właśnie z nami spędziła ostatniego Sylwestra – bardzo za to dziękujemy. Po raz kolejny zgłoszenia na nasz konkurs liczymy w setkach, Jury nie miało więc łatwego zadania, ale udało nam się dojść do porozumienia i wybrać laureatów.

Podczas trwania konkursu „Tradycyjna Ozdoba Bożonarodzeniowa” zapraszaliśmy Was do podzielenia się z nami zdjęciami Waszych przystrojonych domów i własnoręcznie wykonanych ozdób. W odpowiedzi na naszą prośbę wysłaliście nam 313 fantastycznych fotografii. Ze zgromadzonego materiału wynika, że tradycja dekorowania mieszkań, gospodarstw, a nawet wsi w naszym kraju jest ciągle żywa, a nasi rodacy są bardzo kreatywni i utalentowani. Wiele zrobionych przez Was ozdób zachwyciło Jury. Części z Was, udało się nas zaskoczyć swoją pomysłowością na wykorzystanie zwykłych przedmiotów z domu i ogrodu, i wykonanie z nich prawdziwych dzieł sztuki. Fotografie swoich prac nadsyłały całe rodziny. Zaangażowali się wszyscy bez względu na płeć i wiek. Jak zwykle nie zawiodły Koła Gospodyń Wiejskich. Szczególnie cieszą nas Liczne zgłoszenia od dzieci i młodzieży bo udowadniają, że młode pokolenia są za pan brat z tradycją.

Wszystko to sprawiło, że Jury miało twardy orzech do zgryzienia, jednak po kilkugodzinnej debacie udało nam się wyłonić zwycięzców. Oto oni:

I miejsce i nagroda w wysokości 400 zł za oryginalność i finezję wędruje do pani Anny Betlejewskiej

Wyróżnienia z nagrodą finansową w wysokości 100 zł otrzymują:

Zofia Domagała z KGW w Iwaniskach

Grażyna Korzybska

Wiktoria Rutka

Anna Zięba

Zdecydowaliśmy także o przyznaniu specjalnego wyróżnienia Karolowi Bodnarowi i innym twórcom dekoracji ze wsi Czerteż za najbardziej spektakularną ozdobę, ducha zespołowego i pracę dla dobra całej społeczności.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za włożony trud i bardzo żałujemy, że nie jesteśmy w stanie nagrodzić i wyróżnić wszystkich. Poniżej przedstawiamy zwycięskie zdjęcia, a wszystkie nadesłane prace już niebawem będziecie mogli obejrzeć w naszej galerii.

I miejsce – Anna Betlejewska

Zofia Domagała

 

Grażyna Korzybska

Wiktoria Rutka

Anna Zięba

Karol Bodnar

 

Oprac. Magdalena Trzaska