Pasztet i kaszanka z gęsi, półgęski i pierogi z gęsiny… to tylko niektóre przysmaki, którymi oczarują klientów Centrum Handlowego Bielawy w Toruniu Panie z Kół Gospodyń Wiejskich – 12 grudnia. To wszystko w ramach akcji Tradycyjna Gęsina Wiejska, której inicjatorem jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. 

W sobotę 5-go grudnia klienci Centrum Handlowego Bielawy w Toruniu po raz pierwszy mieli okazję zakupić przysmaki kulinarne z gęsiny prezentowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich „Wieszkowianki” i „Sośno”.

Wśród hitów kulinarnych przygotowanych przez Panie z KGW znalazły się m.in. pasztet z gęsi, kaszanka z gęsi, ketchup z dyni, karp na śliwce, karp w occie, pierogi z gęsiny,  półgęski, okrasa i smalec, czernina z owijonkiem w słoiku oraz przetwory przygotowane według własnych, sprawdzonych receptur.

Była to znakomita okazja do poznania lub przypomnienia sobie tradycyjnych polskich smaków!

Dla tych którym nie udało się przybyć w sobotę 5 grudnia do Centrum Handlowego Bielawy w Toruniu zapraszamy 12-go grudnia

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Relacja z 5 grudnia:

Przekąski z gąski w Toruniu! W ramach inicjatywy „Tradycyjna Gęsina Wiejska” Koła Gospodyń Wiejskich sprzedają swoje produkty z gęsiny!