Wczytywanie

Rodzinna tradycja kulinarna – opowiedz nam o swojej tradycji kulinarnej. Podziel się rodzinnym przepisem.

1,653 views

Szanowne Panie,
Na stronie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi znajduje się zakładka “Rodzinna tradycja kulinarna”, która jest żywą historią Waszych rodzin.

Zachęcamy, aby każda z Was sięgnęła do rodzinnych przepisów na ulubioną potrawę/danie, które w Waszym domu jest od pokoleń. Proszę napiszcie, kto przekazał Wam recepturę lub nauczył, jak przyrządzać daną potrawę? Kiedy w Waszych domach ją spożywacie, może jakaś okazja temu towarzyszy? A może to czyjś smakołyk? Podzielcie się z nami swoją opowieścią o familijnej kuchni. Wiele z nas może powiedzieć czym pachnie kuchnia w lecie, bo pamięta jak mama czy babcia smażyła powidła, prawie każdy wspomina zapach domowego ciasta, który kusił już z daleka. A może smak domowej szynki… Każda kuchnia ma swój smak i zapach. Podzielcie się nim z nami.

Żywa historia kulinarna to dziedzictwo każdej rodziny, przekazywane kobietom z pokolenia na pokolenie. To także tradycje regionu, którym mieszkacie, jego smak i specyfika.

Nadesłane przepisy okraszone opowieściami będziemy publikować na stronie Instytutu. Jeśli macie zdjęcia zrobionych potraw chętnie dołączymy do receptur.

Przepisy prosimy przesyłać na adres e-mail: rodzinna-tradycja-kulinarna@nikidw.edu.pl

Prosimy o zapoznanie się z klauzulą dotyczącą ochrony danych osobowych:

Pobierz: Klauzula informacyjna dotycząca ochrony danych osobowych

Zachęcamy Panie do podzielenia się z nami swoją rodzinną tradycją kulinarną!

Fot. Arch. NIKiDW

 
pl_PLPolish