Szanowni Państwo!

 Od kilku tygodni, w ramach konkursu „Ukryte w słowach” zadajemy Wam pytania dotyczące treści, które możecie znaleźć na naszej stronie internetowej. 8 listopada minął termin nadsyłania zgłoszeń do drugiej serii konkursu. Jak zawsze, Wasze odpowiedzi świadczyły o tym, że uważnie czytacie nasze artykuły. Jedna nagroda już dotarła do zwyciężczyni. W tym tygodniu laureatką po raz kolejny zostaje kobieta, Pani

  Agnieszka Radomska

Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Te osoby, które nie zdążyły wziąć udziału zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych seriach konkursu. Przypominamy,  że pytania będą się pojawiać co dwa tygodnie do końca roku, a w konkursie może wziąć udział każdy!

Oto kolejna seria pytań:

  1. Która z wybitnych kobiet polskich zaczynała swoją karierę w budynku przy ul. Krakowskie Przedmieście 66, (obecna siedziba Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi). Jaki tytuł nosi wydana we wrześniu książka jej poświęcona?
  2. Jakie były tradycyjne wzory zabawek ludowych na Żywiecczyźnie? (w jakim tekście znajduje się ta informacja)
  3. Kiedy i gdzie powstał pierwszy w Polsce klasyczny uniwersytet ludowy? (+tytuł tekstu)
  4. Kiedy, według dawnych zwyczajów należało rozpoczynać grzybobranie? (w jakim tekście znajduje się ta informacja).
  5. W jakim miejscu i kiedy zostało utworzone Centrum Kultury Rodzimej? (w jakim tekście znajduje się informacja na ten temat)

Zgłoszenia i odpowiedzi, na zasadach opisanych w Regulaminie można przesyłać do 23 listopada na adres: promocja@nikidw.edu.pl.

Do pobrania: Regulamin konkursu

 Jednocześnie informujemy, że ze względu na sytuację, wszyscy nasi pracownicy przeszli na pracę zdalną. Z tego powodu wysyłka nagród może ulec opóźnieniu. Bardzo za to przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.