Szanowni Państwo!

Planowaliśmy kilka jesiennych spotkań z Wami podczas Święta Chleba i kolejnych koncertów w ramach akcji „Kultura na ludowo #wspieram”. Niestety koronawirus sprawia, że spotkania twarzą w twarz znów trzeba odłożyć na później. Nie ustajemy jednak w wysiłkach i próbach przybliżania Wam wiedzy o folklorze, historii i kulturze ludowej. Ze względu na ponowne utrudnienia, w najbliższym czasie, jak wiele innych instytucji przenosimy nasze działania do sieci.

Aby nie tracić z Wami kontaktu proponujemy kolejny konkurs. Z mediów społecznościowych oraz wiadomości, jakie otrzymujemy wiemy, że teksty publikowane na naszej stronie cieszą się Waszym zainteresowaniem. Pragnąc podtrzymać Waszą ciekawość proponujemy konkurs „Ukryte w słowach”. Tym razem nie trzeba będzie nawet wychodzić z domu! Jedyne o co Was będziemy prosić to o uważne czytanie artykułów na stronie www.nikidw.edu.pl. Co dwa tygodnie będziemy publikować 5 pytań dotyczących wszystkich treści, jakie możecie znaleźć w naszej witrynie. Wasze zadanie będzie polegało na udzieleniu krótkich odpowiedzi na pytania i przesłaniu ich do nas. Wśród osób, które odpowiedzą prawidłowo na wszystkie pytania rozlosujemy zwycięzcę, który otrzyma nagrody książkowe.

 Oto pierwszy zestaw pytań:

  1. Kto stworzył pierwsze puzzle? Jaki tytuł nosi tekst zawierający taką informację?
  2. Kto na naszej stronie opowiadał o malowaniu haftem krajeńskim? Podaj tytuł tego tekstu
  3. Kiedy urodził się patron rolników? (+ tytuł tekstu)
  4. Kto wystąpił na pierwszym koncercie, który był inauguracją akcji NIKiDW „Kultura na ludowo #wspieram”?
  5. Czym są sylianki? (+ tytuł tekstu)

Zgłoszenia odpowiedzi, na zasadach opisanych w Regulaminie można przesyłać do 25 października na adres: promocja@nikidw.edu.pl

Do pobrania: Regulamin konkursu

Zachęcamy do udziału w naszym Konkursie!