Do ogłoszonego przez NIKiDW konkursu na potrawy z gęsiny w niedzielnej audycji „Agrofakty” w 1 programie Polskiego Radia zapraszała Kinga Biernacka z Pracowni Kultury Kulinarnej Instytutu. W rozmowie z redaktor Aleksandrą Tycner szczególnie zwracała się do Kół Gospodyń Wiejskich.

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi we wrześniu w ramach Inicjatywy „Tradycyjna Gęsina Wiejska” ogłosił kolejny Konkurs, którego celem jest promowanie i upowszechnianie gęsiego mięsa.
Mięso gęsie jest nie tylko bardzo smaczne ale to także taka skarbnica minerałów i witamin, które szczególnie są przydatne w okresie jesienno infekcyjnym – przekonywała Kinga Biernacka w audycji „Agrofakty” w 1 programie Polskiego Radia. Przypomniała, że w tym czasie gęsina jest najsmaczniejsza, a tradycyjny sezon na potrawy z gęsi przypada na okres od św. Michała (29 września) do św. Marcina (11 listopada).
Konkurs polega na przesłaniu do Instytutu kompletnych przepisów na potrawy i wyroby
z mięsa gęsiego wraz z wizualizacją w postaci zdjęć całego procesu przygotowania i efektu końcowego. – Można też przysłać filmik na kanale w Internecie, dzięki czemu lepiej możemy poznać kulisy przygotowania potrawy i ocenić jej wygląd – mówiła Kinga Biernacka.

Konkurs trwa do 15 października 2020 r. Wszelkie szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy pod adresem:
https://nikidw.edu.pl/2020/09/27/konkurs-tradycyjne-przetwory-i-potrawy-z-gesiny-dla-kgw-przyrzadzcie-potrawe-zrobcie-zdjecie-i-wraz-z-jej-opisem-przyslijcie-do-nas/

Audycję można odsłuchać w całości pod adresem:
https://www.polskieradio.pl/7/5769

Agrofakty 27.09.2020 g. 12:53

Tekst: Rafał Karpiński
Red. A. Sz.
Red. M. N.