Organizatorzy: Cech Rzemiosł Spożywczych, Muzeum Wsi Lubelskiej, Cebularz lubelski ChOG, Lubelski Cech Optyków, Oddział Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Lublinie

Celem realizowanej od ponad dwóch dekad inicjatywy jest wymiana kulturowa i promocja lokalnych specjałów oraz popularyzacja i promocja regionu. Szczególną rolę w tym lokalnym święcie odgrywa Cebularz Lubelski czyli tradycyjny regionalny z Chronionym oznaczeniem geograficznym, nadanym przez Komisję Europejską.

Tegoroczna odsłona Święta Chleba odbędzie się 13 września w Muzeum Wsi Lubelskiej. Wydarzenie rozpocznie uroczysta msza święta o godz. 10. Na godz. 11 zaplanowano powitanie gości. W programie moc atrakcji: warsztaty dla całych rodzin, konkursy, pokazy i zabawy oraz Jarmark Produktu Regionalnego.

W tym roku inicjatywa przebiegnie pod hasłem „Wpływ dobrego jedzenia na jakość widzenia”. W trakcie trwania imprezy będzie można zbadać sobie wzrok, zasięgnąć porad wykwalifikowanych optyków na temat doboru okularów oraz wziąć udział w konsultacjach na temat – jaka żywność ma wpływ na jakość naszego wzroku.

Scheduled lubelskie Zapowiedzi Imprez
Lublin, województwo lubelskie, Polska Map
13 wrzesień 2020 08:00 20 °C Overcast clouds iconOvercast clouds