Organizator: Instytut Muzyki i Tańca

26–29 września 2020 roku w Warszawie odbędzie się finał II Kongresu Tańca, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca. Składa się z dwóch części. 26 września rozpocznie go Warszawskie Święto Tańca, podczas którego szkoły, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje kultury połączą siły, by zaprosić do tańca osoby uczestniczące w Kongresie, a także mieszkanki i mieszkańców Warszawy.

Na bezpłatnych warsztatach w różnych punktach miasta będzie można poznać całe spektrum tańca – od tradycyjnej polki przez japońskie butoh po hip-hop i jazz. Wieczorem organizatorzy zapraszają do Centrum Sztuki Współczesnej i PROMU Kultury na 2 spektakle, a także spotkania taneczne na Krakowskim Przedmieściu, organizowane przez Pracownię Muzyki Tradycyjnej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

27–29 września odbędzie się część konferencyjna, składająca się z 6 paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów. Panele dyskusyjne odbędą się w Centrum Konferencyjnym w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także będą transmitowane on-line.

Więcej informacji na stronie: https://kongrestanca.pl/

od do
mazowieckie Zapowiedzi Imprez
Warszawa, województwo mazowieckie, Polska WYŚWIETL MAPĘ
26 Wrzesień 2020 07:55 20 °C
Overcast clouds icon