Uniwersytet Śląski i Studencki Zespół Pieśni i Tańca “Katowice” zapraszają na 33. Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny. Ze względu na pandemię wydarzenie odbędzie się w zupełnie nowej formule pod nazwą „e-MSFF – W Sieci Folkloru”.

Organizatorzy zaplanowali serię wykładów, warsztatów i koncertów, w których będzie można uczestniczyć on-line poprzez stronę internetową MSFF, profil na Facebooku i kanał YouTube.
Do udziału zaproszono zespoły nie tylko z Polski, lecz również z zagranicy. Będzie można podziwiać zespoły z Turcji, Serbii, Indii czy Meksyku. Polskę reprezentować będą: Studencki Zespół Pieśni i Tańca KATOWICE Uniwersytetu Śląskiego – gospodarz Festiwalu, Zespół Ziemia Cieszyńska im. Janiny Marcinkowej, który w tym roku obchodzi jubileusz 70 lecia, Woda na Młyn, Skład Niearchaiczny czy Kapela Fedaków. Wydarzenie startuje 22 sierpnia.

Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny po raz pierwszy miał miejsce w 1997 r. Jest to jeden z dwóch odbywających się w Polsce festiwali folklorystycznych przygotowywanych przez studentów i z pomocą środowiska akademickiego. Jak ważne jest to wydarzenie, może świadczyć fakt, że  MSFF ma stałe miejsce w kalendarzu CIOFF®, czyli Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działającej pod auspicjami UNESCO.

Celem festiwalu jest propagowanie kultury tradycyjnej zarówno z Polski jak i innych rejonów świata oraz poszerzanie wiedzy o folklorze poprzez występy, wykłady i warsztaty. W każdej edycji biorą udział wykonawcy, których występy ukazują piękno i różnorodność śpiewu, tańca i strojów ludowych. Do tej pory na Śląsku gościły zespoły z krajów europejskich ale także z dalszych zakątków świata takich jak: Meksyk, Indonezja, Kenia czy Kolumbia.

Zapraszamy do udziału! Jest to fantastyczna okazja aby nie ruszając się z domu odwiedzić najdalsze zakątki świata i poszerzyć swoją wiedzę o folklorze i tradycji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: msff.us.edu.pl