Organizator: Biblioteka Kraków

Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Etnopodróże z Biblioteką Kraków” – międzypokoleniowym przedsięwzięciu mającym na celu ukazanie bogactwa kultury ludowej i jej kulturotwórczej roli. Organizatorzy zapowiadają: „Zabierzemy Was na wyprawę nie tylko po Małopolsce, ale zainspirowani kulturą i tradycją zwrócicie spojrzenia w przeszłość, by tam szukać swoich korzeni.”

Wydarzenia będą odbywać się od lipca do września w filiach bibliotecznych oraz w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ulicy Powroźniczej 2.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano:

• warsztaty literacko-plastyczne pn. „Literackie podróże po Małopolsce” (30 lipca. 8 sierpnia), oraz „Cuda-wianki-wycinanki” (8 sierpnia).
• warsztaty rękodzieła pn. „Nie tylko kosze i koszyczki” (23 i 25 lipca) , „Sztuka wytwarzania ozdób z bibuły” (5 i 6 sierpnia), „Wycinkarstwo – co to takiego?” (20 sierpnia), „Tradycyjne zabawkarstwo” (25 i 27 sierpnia);
• etnopiknik podczas którego odbędą się warsztaty koronkarstwa, malarstwa na szkle, wikliniarstwa, garncarstwa. Uczestnicy poznają także warsztat pracy powroźnika, wezmą udział w pokazie tańców ludowych oraz mody koronkowej (29 sierpnia)

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.biblioteka.krakow.pl/etnopodroze-z-biblioteka-krakow/

from to
Scheduled małopolskie Zapowiedzi Imprez
Kraków, województwo małopolskie, Polska Map
23 Lipiec 2020 08:02 20 °C Overcast clouds iconOvercast clouds