Do 19 lipca czekamy na Wasze zdjęcia i propozycje ciekawych miejsc, które warto zobaczyć na polskiej wsi. Będziecie wypoczywać w pięknym gospodarstwie agroturystycznym, w sielskiej atmosferze i okolicznościach przyrody, gdzie wspaniale Was ugoszczą i dobrze nakarmią? Zróbcie zdjęcia i zgłoście to miejsce do naszego konkursu. Lubicie historię i planujecie zwiedzać zamki, skanseny i inne zabytki na terenach wiejskich? Pokażcie je nam! A może wybieracie rozrywkę połączoną z edukacją i wybierzecie się do jakiejś wioski tematycznej, zagrody edukacyjnej albo warsztatu twórcy ludowego? Dzielcie się tym z nami!

Przed nami pierwsze tygodnie wakacyjne. Cieszą jak zawsze, mimo, że nie będą takie jak zwykle. W tym roku ze względu na sytuację, Polska a szczególnie polska wieś wydaje się być najlepszym miejscem do wypoczynku. Wychodząc naprzeciw tej sytuacji Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi organizuje konkurs „Wakacje na wsi #odkrywam”. Celem konkursu jest namówienie Was na odkrywanie uroków polskiej wsi i dzielenie się tym z innymi. Na obszarach wiejskich znaleźć można wszystko, czego ludzie szukają na urlopie. Dobrze się tam będą czuły zarówno osoby, szukające ciszy, spokoju i pięknej przyrody jak i te, która potrzebują działać, uczyć się czy bawić. Bez względu na to jaki rodzaj wypoczynku preferujecie – pokazujcie nam piękne miejsca, które wybraliście i które mijacie po drodze.

Zasady konkursu:

• Należy przysyłać maksymalnie trzy zdjęcia. Jeśli macie problem z wyborem, jeden z plików może być kolażem.
  • Do zdjęć koniecznie należy dołączyć tekst –kilka słów od Was dlaczego właśnie to miejsce a nie inne, co Was w nim urzekło, dlaczego tam zapraszacie.
  • Zgłaszać można zabytki, zagrody edukacyjne, gospodarstwa agroturystyczne, prywatne muzea i kolekcje, szlaki turystyczne, piękną przyrodę.

Przesłane przez Was zdjęcia wezmą udział w plebiscycie, w którym każdy odwiedzający naszą stronę będzie mógł głosować na miejsce, które najbardziej mu się podoba. Dlatego prosimy – razem ze zgłoszeniami wysyłajcie do nas podpisane zgody na wykorzystywanie Waszych zdjęć, danych i wizerunków! Bez tego nie będziemy mogli o Was nigdzie napisać a Waszych zdjęć nikt nie zobaczy i nie wezmą udziału w plebiscycie.

Zgłoszenia można przesyłać do 19 lipca na adres: biuroprasowe@nikidw.edu.pl

Zatem aparaty w dłoń i wspólnie pokażmy wszystkim, że polska wieś jest pełna skarbów, które czekają na odkrycie!

Regulamin znajdziecie pod adresem: https://nikidw.edu.pl/2020/06/05/konkurs-wakacje-na-wsi-odkrywam-zrob-zdjecie-pieknych-miejsc-wokol-siebie-i-przeslij-do-nas/