Rozpoczyna się VIII edycja Jarmarku Jakubowego, od czwartku do niedzieli w cieniu Katedry Świętego Jakuba, zaprezentuje się ponad trzystu wystawców z kraju i zagranicy z wyrobami rękodzielniczymi, produktami spożywczym, przetwórstwem mięsnym, mlecznym i warzywnym.
Jarmark nawiązuje do staropolskiej tradycji, aby w dniu Odpustu Kościoła Parafialnego, po uroczystościach religijnych, pielgrzymce, Mszy Świętej, pątnicy ucieszyli oko i posilili się kolorowym jarmarkiem.
Patronem tego wydarzenia jest Święty Jakub, który od VIII wieków otacza opieką wzgórze katedralne.
Tegoroczne wydarzenia odpustowe zbiegają się ze Światowymi Dniami Młodzieży, w ramach których w tym czasie organizowane są tzw. „Dni w Diecezji” dla młodzieży, która przed wyjazdem do Krakowa zatrzyma się w Szczecinie.
Scena odpustowa otwarta będzie dla twórców kultury z miasta i regionu, a także dla artystów będących gośćmi tego wydarzenia. W piątkowy wieczór na scenie wystąpi Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz, a w sobotę bałkańska grupa Sharena.
Jarmark Jakubowy organizowany jest z myślą o rodzinach, dlatego przewidziano atrakcje dla dzieci, w formie zabaw, konkursów, eko-edukacji i katechezy

od do
zachodniopomorskie
Szczecin WYŚWIETL MAPĘ
22 Lipiec 2020 21:56 14 °C
Pochmurnie icon