Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi w ramach Inicjatywy „Tradycyjna Gęsina Wiejska” ogłasza Konkurs, którego celem jest promowanie i upowszechnianie przyzagrodowego chowu i przetwórstwa gęsi wśród Kół Gospodyń działających na obszarach wiejskich i na rzecz ich rozwoju. Nagrodą będzie zakup do 100 sztuk piskląt!

Zależy nam na tym, aby w polskim krajobrazie wiejskim na nowo powszechnie pojawiły polskie białe gęsi, a gospodarstwa rolne mogły z tego tytułu czerpać dodatkowe przychody. Gęsina to smaczne i bardzo zdrowe mięso, a tradycyjne przepisy na jej przyrządzanie są Paniom z pewnością znane. Warto kultywować te dobre zwyczaje i je upowszechniać. Koła Gospodyń Wiejskich mogą być w tym liderem!

Jest to dobry czas, aby tradycja chowu polskiej białej gęsi wróciła do Nas na stałe. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi wychodzi naprzeciw tej sytuacji i ogłasza Konkurs „Tradycyjna Gęsina Wiejska”, który zachęci Koła Gospodyń Wiejskich do upowszechniania przyzagrodowego chowu i przetwórstwa gęsi.

Do konkursu mogą przystąpić zarejestrowane Koła Gospodyń Wiejskich z obszaru województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest nadesłanie poprawnie wypełnionego Zgłoszenia konkursowego, które może zawierać m.in. fotografie, materiały informacyjne i opisy dotyczące warunków chowu gęsi.

Formularz Zgłoszeniowy do konkursu TGW

Zgłoszenie udziału w Konkursie jest jednocześnie zgłoszeniem udziału w Inicjatywie „Tradycyjna Gęsina Wiejska”.
https://nikidw.edu.pl/2020/06/09/zaproszenie-do-inicjatywy-tradycyjna-gesina-wiejska/

Zgłoszenia, na zasadach opisanych w Regulaminie można przesyłać do 18-go czerwca 2020 roku na adres: tradycyjna.gesina@nikidw.edu.pl

Regulamin Konkursu – Tradycyjna Gęsina Wiejska

Koła Gospodyń Wiejskich zainteresowanie przyzagrodowym chowem gęsi zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń!