Już 18 czerwca mija termin zgłoszeń do konkursu „Kuma kumie pomóc umie! Solidarni w zdrowiu i chorobie”. Ogromnie dziękujemy za Wasze zdjęcia dokumentujące wzajemną pomoc na wsi i wciąż czekamy na kolejne! Tych, którzy jeszcze mają ochotę podzielić się z nami jak w tym trudnym czasie wspiera się nawzajem społeczność wiejska zachęcamy do zrobienia fotografii i wysłania do Nas. Na zdjęcia wraz z opisami czekamy do czwartku.

Konkurs „Kuma kumie pomóc umie! Solidarni w zdrowiu i chorobie”. Pomagasz w czasie pandemii? Zrób zdjęcie, dodaj opis i pokaż światu swoją solidarność!

Trwa walka z epidemią koronawirusa. Polacy mobilizują się i nie tylko przestrzegają obostrzeń, ale organizują pomoc dla tych, którzy szczególnie jej w tym czasie potrzebują. Akty solidarności społecznej są widoczne w każdym zakątku naszego kraju, zarówno w dużych aglomeracjach miejskich, jak i w małych miasteczkach i na wsiach. Warto utrwalić w pamięci i udokumentować wszystko to, co pomogło przetrwać trudne chwile. Najczęściej proste, solidarne zachowania, wyczulenie na potrzeby najsłabszych wystarczają, aby mała wiejska społeczność dodała ludziom poczucia bezpieczeństwa. Pochwalcie się swoimi liderami z czasu epidemii. Jeszcze przez kilka najbliższych dni można wysłać do nas zdjęcie dokumentujące pomoc wzajemną w okresie trwania stanu epidemii w Polsce wraz z opisem podejmowanych działań. Ocenie będą podlegać: wpisanie się fotografii w cele konkursu oraz jakość i estetyka zdjęcia przedstawiającego efekt końcowy. Na wygranych czekają nagrody pieniężne.
Zgłoszenia można wysyłać na adres: biuroprasowe@nikidw.edu.pl

Zatem pomagajcie, róbcie zdjęcia i pokażcie światu swoją solidarność!