Organizator: Fundacja Mały Kolberg, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach – Katedra Edukacji Muzycznej i Rytmiki

Konferencja „Tradycja w działaniu. Praktyki i teorie edukacyjne dla muzyki tradycyjnej” jest skierowana do wszystkich zainteresowanych edukacją muzyczną, szczególnie do osób działających na rzecz przekazu ludowych i lokalnych tradycji muzycznych wśród dzieci i młodzieży i w małych społecznościach.

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń, wiedzy oraz praktycznych metod pracy w oparciu o elementy kultury tradycyjnej, w szczególności muzykę. Szczególny nacisk położony zostanie na metody i narzędzia realizacji działań edukacyjnych w przestrzeni wirtualnej. Zaproponowane przez prelegentów tematy będą dotyczyły m.in: wykorzystania polskiej muzyki tradycyjnej w różnych systemach edukacji muzycznej, promocji muzyki tradycyjnej w internecie, wykorzystania muzyki tradycyjnej w pracy z wybranymi grupami odbiorczymi czy roli tańca tradycyjnego w pracy z dziećmi. Każde ze spotkań będzie się kończyło 30-minutowym warsztatem śpiewaczym.

18 czerwca 2020 r. / Archiwa i źródła

Udział w spotkaniach jest bezpłatny! Konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji pod adresem: http://www.akademiakolberga.pl/konferencja-tradycja-w-dzialaniu-2020/

Źródło: Akademia Kolberga

Scheduled mazowieckie Zapowiedzi Imprez
Warszawa, województwo mazowieckie, Polska Map